Spełnij swój obowiązek już dziś

Informacja dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Pod adresem https://spis.gov.pl dostępna jest aplikacja umożliwiająca dokonanie samospisu internetowego.

Osobom starszym bądź nieposiadającym Internetu mogą pomóc osoby z rodziny.

Gmina Opoczno przygotowała dla mieszkańców nieposiadających komputera lub nie mających dostępu do internetu stanowisko do samospisu internetowego.

Samospisu należy dokonać samodzielnie poprzez wypełnienie elektronicznego formularza spisowego.

Elektroniczny formularz spisowy jest interaktywną aplikacją składającą się z części: dane adresowe, dane osobowe dla których ustalany jest adres zamieszkania, osoby w mieszkaniu (tj. ustalanie składu osobowego mieszkania) w tym również osoby w pomieszczeniu niebędącym mieszkaniem i osoby w obiekcie zbiorowego zakwaterowania, osoby przebywające za granicą, relacje rodzinne oraz kwestionariusze osobowe zawierające pytania odnoszące się do osób (zawierające charakterystykę demograficzno-społeczną, migracyjną, narodowo-etniczną, wyznaniową i aktywność ekonomiczną) oraz kwestionariusz mieszkaniowy zawierający pytania w zakresie mieszkań i budynków.

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

4 maja br. pracę rozpoczną rachmistrzowie, którzy podczas rozmowy telefonicznej wypełnią w naszym imieniu formularz spisowy

Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88

Rachmistrz spisowy posługuje się unikatowym numerem tzw. identyfikatorem, na podstawie którego można dokonać jego weryfikacji na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, a od maja na stronie https://spis.gov.pl  w specjalnej aplikacji służącej weryfikacji rachmistrza.

Skip to content